Herbata nie tylko ZielonaiCzarna ;)

0 Udostępnień

Nie dla kogo nie będzie sekretem, że jest o wiele więcej gatunków herbaty niż tylko zielona i czarna, które najczęściej pijemy w naszym życiu. Też nie odkryje pewnie nic nowego, jeśli powiem, że ZielonaiCzarna nie jest pierwszym projektem wokół herbaty. :-P Postaram się jednak w dwóch zdaniach opisać wyjątkowość ZielonejiCzarnej. Poznajmy się :)

herbata_nie_tylko_zielona_i_czarnaProjekt ZielonaiCzarna.pl jest drogą jednego człowieka, którego olśniło, że niema nic ważniejszego dla niego, niż poznawanie siebie i innych ludzi. A skoro najlepiej to mu wychodziło przy herbacie, postanowił HERBATĘ zrobić spoiwem między sobą a ciekawymi ludźmi otaczającymi go.

Projekt dopiero ruszył, a ja już odbyłem kilka ciekawych inspirujących spotkań przy herbacie. Miałem mnóstwo przemyśleń i kreatywnych pomysłów, którymi śpieszę się dzielić z tym światem, ponieważ w odpowiedzi dostaję od tego świata kolejne inspiracje, nowe idei, wsparcie i mnóstwo pozytywnej energii.

Autor projektu ZielonaiCzarna.pl – słowa i droga

Zapomniałem się przedstawić. Mam na imię Ivan Sitsko. Odpowiednikiem Ivana w polskim języku jest Jan. Moje nazwisko jest dość trudne w wymowie i piśmie, więc można przyjąć skrót Si. ;) Brzmi jak Tak po hiszpańsku, bo jestem na tak /polecam film „jestem na tak” ;) /, brzmi, jak Widzę po angielsku, bo widzę Cię :-P – proste… i widzę swoją drogę, a czasem widzę drogę innych ludzi, z którymi się spotykam na skrzyżowaniach życia. Z brzmienia w całości „Jan Si” przypomina mi Laozi ;) co mnie bardzo cieszy :) Takie oto rozkminki i gry słów bardzo lubię ;) Moja bliska przyjaciółka – dusza artystyczna – Chryścina nazywa mnie VanGo albo Vania San :) (Vania to zdrobnienie od Ivan w języku rosyjskim). Pozwolę sobie wkleić dłuższy cytat z taoistycznego traktatu, który w zasadzie, ma na celu podkreślić, to że nie jest ważne jak się nazywam tylko ważne jest to jaką mam drogę.

(Gdy) wszyscy na świecie uznali, że piękno jest pięknem, wtedy (pojawiła się) brzydota. (Gdy) wszyscy uznali, że dobro jest dobrem, wtedy (pojawiło się) zło. Byt i niebyt wzajemnie się rodzą, trudne i łatwe wzajemnie się uzupełniają, długie i krótkie wzajemnie się porównują, wysokie i niskie wzajemnie się pochylają, dźwięki i tony wzajemnie tworzą harmonię, wcześniej i później wzajemnie (po sobie) następują.

Dlatego mądry człowiek zajmuje się sprawami nie działając, naucza nie używając słów. Dziesięć tysięcy rzeczy wpływa na niego, lecz on się ich nie wyrzeka. Stwarza (rzeczy), lecz (ich) nie posiada. Pracuje (z nimi), ale (od nich) nie zależyOsiąga sukcesy, ale się (ich) nie trzyma. Właśnie dlatego, że się (ich) nie trzyma, (żadnej z tych rzeczy) nie jest pozbawiony.

Spotkania przy herbacie

Wypadało by wrócić do herbaty, skoro projekt jest o herbacie i artykuł też. Jak często powracamy do herbaty – codziennie. Z rana herbata dodaje nam sił, w dzień herbata służy na zaspokojenie pragnienia. Wieczorem herbatę pijemy na wyciszenie. Pijemy herbatę w przerwach dla relaksu. Chodzimy w gości żeby napić się herbaty, zamawiamy ją też w kawiarniach przy ważnych spotkaniach. I tak można by było w nieskończoność przeliczać…

Głównym celem projektu ZielonaiCzarna.pl jest organizowanie spotkań przy herbacie oraz spotkań z herbatą. Generalnie każdy człowiek może znaleźć na stronce coś ciekawego dla siebie: inspiracje, poznawanie ciekawych ludzi, poznawanie herbat, tworzenie wspólnych projektów, miejsce na nic nie robienie też się znajdzie w projekcie ZielonaiCzarna.

Zaproszenie na herbatę i nie tylko

Zapraszam:

  • do siebie na herbatę
  • do kontaktowania się ze mną w dowolnej sprawie
  • do ponownego odwiedzenia mojej stronki
  • do śledzenia fanpage’u ZielonaiCzarna.pl
  • do tworzenia wspólnych projektów
  • do bycia tu i teraz
0 Udostępnień
Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *