Capoeira Warszawa. Szkoła. Zdjęcia z zajęć. Reportaż

0 Udostępnień
Reportaż zdjęciowy z treningu Capoeiry w Warszawie

Tematem tego wpisu będzie Capoeira. A mianowicie zajęcia klubu International Capoeira Raiz – Warszawa treningi, w którym prowadzi Dominika Rembelska, kobieta o niezwykle mocnej i radosnej osobowości.

Reportaż zdjęciowy z treningu Capoeiry w WarszawieMoim miejscem zamieszkania jest Warszawa i wiem, że Capoeira tutaj jak i w całej Polsce staje się coraz bardziej popularną. Odbywają się festiwale Capoeiry. Jest już wiele szkół. Ale jedna z nich jest na pewno nie zwykła. Nie mówię, że inne są gorsze, bo szczerze mówiąc nie byłem nigdy w żadnej innej szkole Capoeiry w Warszawie, ale to co zobaczyłem w klubie International Capoeira Raiz zrobiło na mnie ogromne wrażenie.

Capoeira to przede wszystkim pozytywne nastawienie

Zero agresji, mimo, że jest to jakby nie patrzeć sztuka walki i ludzie, którzy ćwiczą Capoeirę walczą ze sobą w tańcu. Jak i w każdym tańcu ważna jest muzyka. Odniosłem wrażenie, że dźwięki prowadzą tych ludzi, cały trening sprawia wrażenie lekkiego transu, w który się wprowadzają ludzie za pomocą brazylijskich jednostrunnych instrumentów berimbau, bębnów i śpiewów. Wszyscy przy tym są uśmiechnięci, a szczególną energią obdarza swoich uczniów nauczycielka.

Capoeira i dzieci

Ogromne wrażenie na mnie również zrobiło to, że na równi z dorosłymi ćwiczyli dzieci. Widać to będzie na niektórych zdjęciach poniżej ;)

Pewnie będę później jeszcze poprawiał ten tekst, dopisywał go, a może ktoś ze znajomych, kto ćwiczy Capoeirę pomoże mi napisać ciekawy artykuł o tej niezwykłej sztuce walki. Na razie chcę opublikować część zdjęć reportaż z zajęć Capoeiry w Warszawie przy ulicy Wiktorskiej.

Pewnie o yerba mate też będę pisał. Bez tego ani rusz :-P

Reportaż: zdjęcia z zajęć. Capoeira. Warszawa


Więcej zdjęć znajdziecie na Fanpage’u ZielonaiCzarna.pl na Facebook’u oraz część zdjęć została opublikowana w albumie Google+ ze względu na to, że jest ich dużo, jak również tego, że każde z mediów staram się traktować indywidualnie.

Podziękowania za możliwość robienia zdjęć dla wszystkich osób ćwiczących w klubie International Capoeira Raiz – Warszawa. Szczególnie dla Darka Kanabusa, od którego dostałem zaproszenie oraz dla trenerki Dominiki Rembelskiej.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych treningami Capoeiry w Warszawie na stronkę www.capoeira.net.pl

Dodatkowe podziękowania dla redakcji magazynu Digital Camera Polska za udostępniony sprzęt.

Ten artykuł nie jest artykułem promocyjnym a powstał wyłącznie z moich własnych chęci i pod wpływem tego co zobaczyłem na treningu Capoeira w szkole przy ulicy Wiktorskiej w Warszawie.

0 Udostępnień
Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *