Zrozum, że ktoś może nie chcieć [seksu] herbaty!

0 Udostępnień

Jeśli nadal nie rozumiesz, jak ktoś może nie mieć ochoty na seks, wyobraź sobie, że zamiast proponować komuś seks, chcesz poczęstować kogoś herbatą.

Krótki filmik o tym, czym jest zgoda na [seks] herbatę ;)

Herbata w roli przykładu edukacyjnego :-)

Poniżej przedstawiam tekst z filmiku, gdzie słowo seks zostało zamienione na słowo herbata, żeby wytłumaczyć znaczenie pojęcia zgoda.

Można powiedzieć „Hej, chcesz herbaty?”…

i dostać odpowiedź „O mój Boże, z chęcią napiję się herbaty! Dziękuję!”
Wtedy wiesz, że osoba, którą zapytałeś chce herbatę.

Jeśli powiesz „Hej, napijesz się herbaty?”

i odpowiedź będzie: „Hmmmm, nie jestem pew-ien (na) … ” to możesz zaparzyć herbatę, albo i nie. Jednak w tej sytuacji należy pamiętać, że ta osoba może nie pić herbatę. A jeśli ona nie będzie pić (i to co dalej będzie napisane, jest bardzo ważne) nie zmuszaj jej do tego. Tylko z tego powodu, że wszystko przygotowałeś, nie dostajesz prawa patrzeć, jak ktoś pije herbatę.

Kiedy mówią „Nie, dziękuję”

nie rób dla nich herbatę. Wcale. Po prostu nie zaparzaj herbaty, nie zmuszaj ludzi pić herbatę. Nie denerwuj się że nie chcą pić herbatę. Oni po prostu nie chcą herbaty, ok?

Mogli powiedzieć: „Tak, proszę, miło z Twojej strony, że proponujesz „, a następnie, gdy dostają herbatę okazuje się, że jej w ogóle nie chcą.

Pewnie, to może być trochę wkurzające, dlatego że ty dokonałeś wysiłku zaparzyłeś herbatę, ale ludzi nie są zobowiązani pić herbatę. Chcieli herbaty.., teraz już nie chcą. Część ludzi zmienia swoje zdanie w czasie, który jest potrzebny, żeby woda się zagotowała w czajniku, czasie zaparzania herbaty i dodawania mleka. I to jest normalne, że ludzie zmieniają zdanie. A ty wciąż nie masz prawa, żeby oglądać, jak piją herbatę.

Chęć napić się herbaty. Obrazek z filmiku

A jeśli ktoś jest nieprzytomny nie rób mu herbaty

Nieprzytomni ludzie nie chcą herbaty i nie mogą odpowiedzieć na pytanie „czy chcesz herbaty?„, dlatego że są nieprzytomni.

Ok, może byli świadomi, kiedy zapytałem je, czy chcieliby herbaty, a oni powiedzieli, że tak. Ale w tym czasie póki woda się gotowała, zaparzała się herbata i dodawałem mleko osoba straciła przytomność.

Musisz przełożyć picie herbaty na później. Upewnij się, że z osobą, która straciła przytomność jest wszystko w porządku, i znowu ważne jest by pamiętać:

– Nie zmuszaj nikogo pić herbatę.

Powiedzieli, że tak, na pewno! Ale ludzie, którzy stracili przytomność nie chcą herbaty.

Jeśli ktoś powiedział tak i zaczął pić herbatę a następnie odstawił filiżankę, zanim wypił całą herbatę, nie trzymaj go i nie wlewaj herbatę do gardła.

Odstaw herbatę i upewnij się, że są one bezpieczne. Ponieważ ludzie nieprzytomne nie chcą pić herbatę. Zaufaj.

Jeśli ktoś powiedział „tak” na propozycję napić się herbaty, w poprzednią sobotę w domu, to nie oznacza, że chce żeby cały czas robiono mu herbatę.

Ktoś może nie chcieć, żebyś niespodziewanie przychodził do ich miejsca i zmuszał ich na siłę pić herbatę przypominając: „Chciałeś pić herbatę w zeszłym tygodniu”. Albo być obudzonym, kiedy będziesz zalewał herbatę do gardła mówiąc, że chciałeś herbaty poprzedniej nocy„.

PODSUMOWUJĄC ;)

Jeśli można zrozumieć, że nie wolno zmuszać ludzi do picia herbaty, kiedy oni tego nie chcą to dlaczego ciężko jest zrozumieć to samo, jeśli chodzi o seks?

Czy to herbata czy seks – bardzo ważna jest zgoda.

I po tym wpisie, mam zamiar zaparzyć sobie herbatę. :-D

Autorem filmiku jest Blue Seat Studios

0 Udostępnień
Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *