Pierwsze miejskie tańce O-O-O-O-O w Warszawie

0 Udostępnień

Są ludzie którzy mają skumulowaną latami potrzebę tańczyć wszędzie i zawsze, bez pretekstu i bez ograniczeń. Miejskie tańce to akcja odbywająca w miejscach publicznych tak, jakby nikt nie patrzył. Dance Like Nobody’s Watching. Miejskie tańce O-O-O-O-O Warszawa Monika, pomysłodawca i organizatorka miejskich tańców w Warszawie, tak opisuje swoją motywację do działania:

– Początkowo sądziłam, że chodzi mi o formę protestu, buntu, sprzeciwu. Bo w Warszawie wycięli kolejne setki drzew, bo eksmisje, bo deweloperzy & inne problemy społeczno-urbanistyczne a.k.a. @[null:#trudnesprawy]. Ale IDZIE WIOSNA, i to co siedzi w mym sercu to radość, euforia, aklamacja i uznanie! Stąd po serii dzisiejszych, przepełnionych euforią komentarzy pod zamieszczonym na mojej ścianie postem, zrodziła się potrzeba DZIAŁANIA

Skąd pomysł na miejskie tańce

Inspiracją do zorganizowania miejskich tańców posłużyła seria filmików:

Pierwsze miejskie tańce w Warszawie

7 marca grono osób pragnących tańczyć w miejscach publicznych zebrało się przy kinie Wisła, żeby razem wsiąść do metra na stacji Plac Wilsona i zatańczyć do wybranej muzyki. Pierwszym wybranym utworem był „Happy” w wykonaniu Pharrella Williamsa.

Zobaczcie co z tego wyszło:

Rozgrzani w metrze wybuchli na „patelni”

Przedłużenie akcji miało miejsce na Warszawskiej „patelni”, filmik z tej części wydarzenia znajdziesz poniżej. Wygląda na to, że na „patelni” energia grupy tanecznej „Miejskie tańce O-O-O-O-O” osiągnęła swojego apogeum. Mężczyzna, który w centrum gra na meblach (Bijące Serce Warszawy) też dał z siebie wszystko, za co został później wynagrodzony przez uczestników akcji. Miejskie tańce O-O-O-O-O Warszawa patelnia

Też masz ochotę tańczyć?

W ideale miejskie tańce będą odbywać się co tydzień. Na facebook’u powstała specjalna grupa, będzie również stworzona strona dla ogłaszania kolejnych akcji tanecznych w mieście.

W promowaniu akcji również biorą udział Mieszadło.org oraz Activatorium.pl

ZielonaiCzarna.pl będzie brała udział w kolejnych akcjach, więc wszyscy chętni na pewno znajdą możliwość dołączenia do akcji.

Miejskie tańce O-O-O-O-O Warszawa grupa  Miejskie tańce O-O-O-O-O Warszawa metro

Be Happy and Dance Like Nobody’s Watching  ;)

0 Udostępnień
Loading Facebook Comments ...

Jedno przemyślenie nt. „Pierwsze miejskie tańce O-O-O-O-O w Warszawie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *